Archive for Miesiąc: Sierpień 2016

Cuba – zapowiedź videobloga

Witajcie!

Przygotowałyśmy dla Was mała niespodziankę! Od dzisiaj będziemy opowiadały o Kubie nie tylko słowem pisanym, ale również poprzez videobloga. Zachęcamy Was gorąco do śledzenia naszego kanału na YouTube (subskrypcji) oraz zaglądania na naszą stronę internetową. A teraz czas na filmową zapowiedź …. 🙂

 

Nasz projekt na portalu WSPIERAM.TO!

Kochani!

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwe, ponieważ dzisiaj nasz projekt wystartował na portalu WSPIERAM.TO. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi w poniższym linku, które dotyczą planowanej przez nas trzymiesięcznej wyprawy na Kubę.

https://wspieram.to/polki_na_kubie

Do całkowitego osiągnięcia celu potrzebne nam jest Wasza pomoc! 🙂

Każde, nawet najmniejsze wsparcie jest dla nas bardzo cenne i wywoła szeroki uśmiech na naszych twarzach.
W ramach wdzięczności przygotowałyśmy dla Was szereg nagród 🙂

Wierzymy, że razem możemy więcej.

UDOSTĘPNIAJCIE, LAJKUJCIE I WSPIERAJCIE :):):)

…no i oczyście trzymajcie za nas kciuki!

“Los diez millones van”

Zapewne znany jest Wam zespół Los Van Van, prawda? A wiecie do czego nawiązuje jego nazwa?

“Rok 1969 władze kubańskie nazwały Rokiem Wielkiego Wysiłku. Trwały przygotowania do niezwykłego czynu gospodarczego: rekordowej kampanii cukrowniczej, o której Fidel marzył już od kilku lat. (…) Castro zapowiedział największe przedsięwzięcie gospodarcze rewolucji – Rok Dziewięciu Milionów. (…) Wszyscy Kubańczycy byli w amoku, chcieli zafry ( zbiorów trzciny cukrowej ) na miarę oczekiwań państwa i jego przywódcy. (…) Castro był zafascynowany entuzjazmem mas. Znowu czuł, jak w styczniu 1959 roku, że oto stoi za nim cały naród. Nie chciał nawet na jeden dzień przerywać zbiorów trzciny. Zmienił więc kalendarz świąt, przenosząc obchody Bożego Narodzenia i Nowego Roku na lipiec ’70. Wszystkie środki masowego przekazu obwieszczaly: “Los diez millones van” (Nadchodzi dziesięć milionów). Popularna grupa muzyczna natychmiast zyskała sławę, zmieniając slogan rządowy w swoją nazwę -Los Van Van. (…) Udało się wprawdzie pobić rekord i wyprodukować osiem i pół miliona ton cukru (…)” ( Hinz K.J, Kuba. Syndrom wyspy, 2016: 24-26)