Valle de Viñales

Niecałe 200 km na zachód od Havany rozciąga się przepiękna kraina otoczona pasmem gór Sierra de los Órganos. Wyrastające z czerwonych ziem wapienne Mogotes tworzą niezwykły, romantyczny krajobraz, który stanowi idealne miejsce na złapanie oddechu po gwarnej Havanie.

Spokój tego miejsca zakłócony jest niestety przez rzecze turystów, którzy okupują całe kolorowe miasteczko. W żadnym innymi miejscu na Kubie (no może poza Trynidandem) nie spotkamy tylu casas particulares oraz restauracji co w Vinales.

Miasteczko jednak należy zostawić za sobą i wyruszyć w pieszą lub konną wyprawę po dolinie. Za godzinę jazdy konnej z campesino zapłacicie 3 CUC…wrażenia za to będą bezcenne. Ci, którzy nie mają doświadczenia z końmi na pewno będą je odczuwać na udach jeszcze przez kilka następnych dni -to mamy przetestowane 😉 Nieważne czy pojedziecie zwiedzać Mural de la Prehistoria, czy odwiedzicie jedną z jaskiń ukrytą w Mogotes, czy po prostu przejdziecie się utartymi ścieżkami, Valle de Viñales zachwyca w całości.

Z Havany najszybciej można się tu dostać przy pomocy taxi colectivo (15 CUC na osobe). Płacimy 3 CUC więcej niż za Viazul, jednak zystkujemy zdecydowanie na czasie i komforcie jazdy.

Co zatem więcej mówić…Caballeros, na koń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *