Dzienniki kubańskie

Oprócz radia i telewizji wszystkie informacje związane z pogrzebem Fidela Castro można znaleźć w gazetach takich jak:

Granma – to jeden z najbardziej popularnych kubańskich dzienników, którego dyrektorem naczelnym jest Pelayo Terry Cuervo. Redakcja gazety znajduje się w Hawanie przy Placu Rewolucji. Posiada również swoją stronę internetową www.granma.cu.

Juventud Rebelde – dziennik założony przez Fidela Castro 21.10.1965 roku. Dyrektorem naczelnym jest Yailin Orta Rivera. Jego redakcja, tak jak redakcja dziennika Granma, znajduję się w Hawanie przy Placu Rewolucji. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na jego stronie internetowej www.juventudrebelde.cu.

Tribuna de la Habana – założona została 7.10.1980 roku. Jej dyrektorem naczelnym jest Marta Jimenez Sanchez. Tak jak wyżej wymienione dzienniki, również i ten posiada swoją stronę internetową tj. www.tribuna.cu.

Koszt każdej z wymienionych wyżej gazet to 0,20 CUP.

Podczas żałoby narodowej ukazały się specjalne wydania, które szczegółowo opisują wydarzenia związane ze śmiercią Fidela Castro. Oprócz historii opisujących zmarłego lidera Rewolucji oraz jego słynnych cytatów znaleźć w nich można również jego biografię, wspomnienia mieszkańców Kuby o byłym Prezydencie, a także organizację stolicy i państwa związaną z orszakiem żałobnym i ceremonią pogrzebową Fidela Castro.

Poniżej zostawiamy Wam cytat, który można znaleźć w jednym z opisanych wyżej dzienników.

“Los hombres pasan, los pueblos quedan; los hombres pasan, las ideas quedan”. Fidel, 20 de julio de 1996. (źródło: Tribuna de la Habana, str. 2, No.48, 27.11.2016)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *