Kim jest Rumbata?

Ostatnie wydarzenia na Kubie sprawiły, że zaprzestałyśmy na 9 dni realizacji naszych dotychczasowych planów. Skupiłyśmy się na uroczystościach związanych ze śmiercią Fidela Castro.

Wracając do tematyki naszego projektu, chciałybyśmy przedstawić Wam charyzmatyczną i utalentowaną grupę muzyczną Rumbatá. Miałyśmy przyjemność wziąć udział w ich ostatniej trasie koncertowej, promujacej 20lecie założenia grupy. Ten kubański zespół powstał w 1996 roku w Camaguey, tworząc muzykę bazującą na rumbie. W ich wykonaniu można usłyszeć wiele fuzji muzycznych, począwszy od rapu a skończywszy na flamenco. Mają za sobą już trzy wydane płyty,również z udziałem zaproszonych gości  takich jak: Adalberto Alvarez, Mayito Riviera czy wokalistka zespołu Bamboleo. Rumbata otrzymała 5 nominacji do nagrody podczas Festival Cubadisco.

Móc przeżyć każdy ich występ podczas ostatniej trasy koncertowej było dla nas ogromym przeżyciem i wyróżnieniem. Gorące podziękowania należą się człowiekowi z wielkim sercem, który nas na nią zaprosił, tj. dyrektorowi grupy Wilmerowi Ferran Jimenez.