Kubańska wiza dla Polaków

Zdjęcie 1. Tablica informacyjna w jednym z urzędów migracyjnych na Kubie. (Fot. Sylwia Pankowska)

 

Ubieganie się Polaków o kubańską wizę turystyczną teraz nie stanowi żadnego problemu. To kwestia formalna, którą należy załatwić w odpowiednim czasie przed zaplanowaną podrożą. Wiza już NIE jest wydawana w ambasadzie Kuby, przy ulicy Domaniewskiej 34a w Warszawie. Dostępna jest WYŁĄCZNIE w wyznaczonych biurach podróży po przedłożeniu wymienionych dokumentów:

  • aktualny paszport (lub jego kopia)
  • opłata około 120 – 140 zł

Dodatkowo, aby bez żadnego problemu wjechać na wyspę  należy posiadać:

  • rezerwację co najmniej jednej nocy w hotelu lub kwaterze prywatnej (tzw. casa particular)
  • bilet lotniczy w dwie strony

UWAGA! O ile ubezpieczenie medyczne nie jest wymagane przy ubieganiu się o wizę, to jest niezbędne podczas pobytu na Kubie. Warto mieć ze sobą kilka kopii wyżej wymienionych dokumentów podczas całej podróży.

Przy zakupie biletów lotniczych warto zorientować się, czy wspomniana Karta Turystyczna nie jest zawarta już w cenie biletu. Niektóre linie lotnicze, takie jak Air Canada, oferują ją w pakiecie.

Wiza udzielana jest na 30 dni z możliwością jej dwukrotnego przedłużenia na terytorium Kuby. Maksymalny czas pobytu obywatela polski na wyspie wynosi 90 dni.

Jak przedłużyć wizę?

Formalności załatwia się we właściwych urzędach imigracyjnych tzw. Inmigración y Extranjeria w każdej miejscowości Kuby. Przed udaniem się do urzędu należy zakupić znaczki opłaty skarbowej (zob. zdjęcie 2.) na kwotę 25 CUC w jednym z oddziałów Banco de Credito y Comercio, a następnie przygotować odpowiednie dokumenty:

  • potwierdzenie opłaconego zakwaterowania
  • paszport do wglądu wraz z wizą
  • bilet lotniczy
  • ubezpieczenie


znaczki skarbowe

 

 

 

 

 

Zdjęcie 2. Znaczki opłaty skarbowej za przedłużenie wizy turystycznej (Fot. Sylwia Pankowska)

 

Wiza przedłużana jest tego samego dnia. Pamiętajcie też o odpowiednim stroju. Japonki oraz krótkie spodenki nie są dozwolone 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *