Poznaj z nami Kubę – wyjazd w lutym

Mamy za sobą już kilka wyjazdów na Kubę, w tym jeden, który trwał trzy miesiące. Tym razem chciałybyśmy pojechać tam z Wami. Jeśli Waszym marzeniem jest wyjazd na wyspę, chęć pozania kultury kubańskiej, ale nie macie ochoty na samotny wypad – PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NAS!

 

 • To nie jest oferta sprzedaży wycieczki na Kubę, a chęć przeżycia wspólnych emocji i doświadczeń na wyspie.
 • Nie jesteśmy biurem podróży, a jedynie miłośniczkami kubańskiej kultury.
 • Pokażemy Wam wyspę, którą my poznałyśmy w ciągu naszego trzymiesięcznego pobytu.
 • Kochamy taniec, więc na pewno nie zabraknie go na tym wyjeździe.
 • Zabierzemy Was do miejscowości takich jak: Hawana, Viñales, Trynidad i Matanzas.
 • Pokażemy Wam, gdzie tanio i dobrze zjeść kubańskie specjały.
 • Pokażemy Wam jak funkcjonować w systemie podwójnej waluty.
 • Poznacie naszych kubańskich przyjaciół, którzy sprawili, że w ciągu tych 3 miesięcy nie zatęskniłyśmy za domem. Dzięki nim, w tym okresie, Kuba zamieniła się w nasz prawdziwy dom.
 • Wspólnie przygotujemy się do wyjazdu, zabierając tam najpotrzebniejsze rzeczy.
 • Będziecie używali transportu miejskiego, którego na codzień używają Kubańczycy i zobaczycie co to znaczy czekanie w dłuuugiej kolejce do autobusu.
 • Weźmiemy udział w Festival de la Salsa en Cuba, organizowanym przez dyrektora grupy muzycznej Maykel Blanco y su Salsa Mayor.
 • W ciągu 4 dni będziecie na 12 koncertach najlepszych kubańskich grup muzycznych w ramach Festival de la Salsa en Cuba!

Chcemy podzielić się z Wami naszą miłością do tej kultury i pokazać tani sposób podróżowania.

Kuba to miejsce, w którym przez kilka stuleci spotykało się mnóstwo nacji, łącząc ze sobą elementy swoich kultur. To właśnie tam, na tym niewielkim obszarze, choć na największej wyspie Karaibów, spotkały się kultury między innymi: afrykańskie, europejskie czy karaibskie, tworząc swoisty tygiel kulturowy. Wyspa ta przez swoją historię i wciąż propagowane idee rewolucji kubańskiej stała się reliktem minionych czasów. Tylko tam można zaobserować klasyczne oldtimer’y, przejeżdzające obok budynków pamiętających jeszcze epokę kolonialną, a koło których postanowiono wznieść nową architekturę w stylu Art déco. To właśnie tam zaczęto posługiwać się dwiema walutami, gdzie wartość jednej waluty jest o 25 razy silniejsza od drugiej, a używanie jej przyprawia o zawrót głowy nie tylko turystów, ale i samych Kubańczyków. Kuba to piękne plaże, lazurowe morze, jasne piaski skąpane w gorącym słońcu, ale również to ludzie i ich zwyczaje.

Kuba, swoją różnorodnością i odrębnością intryguje oraz przyciąga. Dajcie namówić się na wyjazd z nami na Kubę, gdzie wspólnie poczujemy jej magię.

 

Termin wyjazdu: 12.02-25.02.2018
Luty to świetny miesiąc na podróż na Kubę! Będziemy zmęczeni już mroźną, polską zimną i świetnie nam zrobi krótki wypad na gorącą, karaibską wyspę! Dodatkowo własnie w tym miesiącu odbywa się jeden z najlepszych festiwali tanecznych w kraju, w którym już miałyśmy okazję uczestniczyć. Sami zobaczcie, jak było!

 

Ilość osób: max. 8

JAKI JEST PLAN? ZOBACZCIE SAMI…

14-dniowy wyjazd został opracowany tak, abyśmy mogli w pełni wykorzystać ten czas, relaksując się na plaży, zwiedzając, tańcząc i poznając kubańską kulturę.
Co nam jeszcze przyjedzie do głowy, to się okaże na miejscu…w końcu to samo życie pisze najlepsze scenariusze 😉 

 

Startujemy!!!

 

DZIEŃ 1. PRZELOT DO HAWANY I WIELKIE POWITANIE 12.02.2018 (PONIEDZIAŁEK)

Przyjazd na Kubę! Czas start! Rozpoczynamy nasz niezapomniany wyjazd. Z lotniska przejedziemy taksówką do naszej kwatery prywatnej, gdzie będą czekać nasi kubańscy przyjaciele. Tam będziemy mogli wypocząć po długiej podróży… ale zanim przyjdzie czas na sen… powinniśmy oficjalnie “otworzyć nasz wyjazd” kubańskim drinkiem i imprezą w rytmach salsy.

 

DZIEŃ 2. ZWIEDZANIE STAREJ HAWANY 13.02.2018 (WTOREK)

Hawana Vieja to jedna z najsłynniejszych dzielnic w stolicy. Spacer wśród pięknych, kolonialnych budynków na Starówce ma swój urok. Posiada aż 5 placów, które zwiedzimy, poznając przy tym miejsca takie jak: Castillo de la Real Fuerza, Archikatedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny czy jedyną istniejącą jeszcze w Hawanie drewnianą ulicę. Poznamy też, co kryje się pod nazwą Camara Oscura. Po co? Bo jest tylko 5 takich miejsc na świecie 🙂 Spacer zakończymy w słynnym barze Ernesta Hemingueya – bar Floridita. Nie myślcie jednak, że tak szybko zakończymy ten dzień! Najlepsze dopiero przed nami…bo wieczorem wybierzemy się na imprezę z muzyką kubańską na świeżym powietrzu. Wyobraźcie sobie rytmy, które lubicie połączone z widokiem najsłynniejszej kubańskiej promenady…ehhh boooosko.

 

 

DZIEŃ 3. POPŁYNIEMY DO HAWAŃSKIEJ CASA BLANCA 14.02.2018 (ŚRODA)

Ogromny posąg Jezusa Chrystusa znajduje się tuż po drugiej stronie Hawany, do którego popłyniemy tzw. lanchitą. Zwiedzimy część miasta po drugiej stronie zatoki. Wrócimy do centrum Hawany, żeby skorzystać z opcji hop-on hop-off, podczas zwiedzania Hawany. To świetny pomysł na wycieczkę po stolicy. Przejedziemy przez wytyczoną trasę, poznając dzielnice, takie jak: Vedado, Playa czy jedną z najbogatszych dzielnic Miramar. Naszą wycieczkę zakończymy na Placu Rewolucji, gdzie znajduje się memorał Jose Martiego, jednego z najsłynniejszych poetów, który jest uważany za bohatera narodowego. Udamy się do pobliskiej casa particular, żeby wspólnie zjeść posiłek u kubańskiej rodziny. Co powiecie na wieczorną imprezę? Jesteśmy na Kubie!!! Korzystajmy 😀

 

DZIEŃ 4. OPUSZCZAMY HAWANĘ I JEDZIEMY DO VIÑALES! 15.02.2018 (CZWARTEK)

Jedziemy do Viñales?! Oczywiście! Nie mogło zabraknąć tego miejsca na naszej liście. Dolina Mogotów słynie z plantacji tytoniu. Podziwiać tutaj można góry, skaliste wzniesienia, zielony krajobraz czy jaskinie. Wycieczki konno oraz rowerowe uatrakcyjnią nam zwiedzanie tych pięknych okolic. Zobaczymy przeogromny Mural de la Prehistoria i jaskinię zwaną Cueva de los Indios, którą można zwiedzać niewielką motorówką. Wieczorem wybieramy się do pobliskiej Casa de la musica na imprezę w kubańskich rytmach.

 

DZIEŃ 5. JEDZIEMY NA PLAŻĘ W CAYO JUTIAS. 16.02.2018 (PIĄTEK)

To praktycznie niezaludnione miejsce z przepięknymi plażami i lazurową wodą. Będziemy rozkoszować się zarówno upalnym słońcem, jak i ciepłym piaskiem. Spędzimy tutaj czas aż do popołudnia, byśmy mogli spokojnie odpocząć na tej rajskiej plaży. Po tak błogim relaksie na pewno będziemy mieli siłę, żeby kontynuować zwiedzanie okolicy Viñales.

 

DZIEŃ 6. ZACZYNAMY ZWIEDZANIE CENTRALNEJ KUBY – TRYNIDAD 17.02.2018 (SOBOTA)

Poznawania Kuby ciąg dalszy. Jedziemy do Trynidadu, gdzie kolorowe uliczki, brukowane ulice i jeżdząca konno ludność nadaje czar temu miejscu. To „muzeum” Kuby, gdzie będziemy mogli przenieść się do jej kolonialnych czasów. Odwiedzimy również słynne schody w Trynidadzie, a wieczorem nie zabraknie kubańskich tańców podczas imprezy na świeżym powietrzu, no i oczywiście degustacji słynnego w tym regionie smakowitego drinka – La  Canchánchara.

 

DZIEŃ 7. PLANTACJE TRZCINY CUKROWEJ I JEJ TAJEMNICE 18.02.2018 (NIEDZIELA)

Jeśli się uda tuż po śniadaniu przejedziemy się lokomotywą parową do pobliskiej miejscowości zwanej Manaca Iznaga. Ewentualnie naszą “szynową wycieczkę” możemy zamienić na 15 km rowerową eskapadę z pięknymi widokami 😉 Udamy się tam, żeby zobaczyć posiadłość jednego z dawnych plantatorów trzciny cukrowej i będziecie mogli skosztować guarapo, czyli soku z trzciny cukrowej. Wejdziemy na 90-metrową wieżę, z której rozpościera się przepiękny widok na okolice – dolinę Cukrowni! Po obiedzie w lokalu, gdzie smaki potraw skradły ostatnio nasze serca, wybierzemy się na pobliską plażę, zwaną Playa Ancón. Może zostaniemy tam, żeby przyjrzeć się zachodowi słońca? Czemu nie?!  Trynidad nie śpi, dlatego na koniec dnia zabieramy Was na imprezę z muzyką kubańską.

 

DZIEŃ 8. NATURA, PARK I WODOSPAD – WYCIECZKA POZA MIASTO 19.02.2018 (PONIEDZIAŁEK)

Zapowiada się dynamiczny i pełen werwy dzień. Wybierzemy się do Parku Narodowego, aby malowniczym szlakiem dotrzeć do wodospadu, w którym będzie można zażyć kąpieli. Widoki zapierają dech w piersiach.  Będzie to cudowny akcent na pożegnanie się z tą częścią Kuby. Opuszczamy Trynidad i jedziemy do Hawany.

 

DZIEŃ 9. POWRÓT DO STOLICY 20.02.2018 (WTOREK)

Tuż po śniadaniu wybieramy się na jedną z plaż, znajdującą się blisko Hawany. Słońce, piasek i mojito… kto by pomyślał, że właśnie tak rozpoczniemy nasz poranek. To będzie wymarzony dzień! Słoneczna kąpiel, taniec na plaży i cieplutka woda. Kto się pisze na Mojito albo Pina Coladę po przyjemnym plażowaniu? MY TAK! Wracamy do kwater na zasłużony wypoczynek, krótka regeneracja, aby wieczorem wybrać się na imprezę tuż przy samym Maleconie.

 

DZIEŃ 10. KRÓTKI WYJAZD DO MATANZAS 21.02.2018 (ŚRODA)

Długo nie zagościmy w stolicy, bo wybieramy się na jednodniowy wyjazd do Matanzas, do którego dotrzemy pokonując po drodze jeden z najwyższych mostów na Kubie – Puente Bacunayagua. Matanzas to miasto mostów, zwane również kubańską Wenecją. Podziwiać będziemy tutaj miejsca takie jak: Cueva (jaskinia) de Bellamar czy Cueva de Saturno czy casa de Danzon, poznając przy tym taniec o nazwie Danzon, który uznawany jest za narodowy kubański taniec. Po dniu pełnym atrakcji, wracamy do Hawany. Może wystarczy nam jeszcze energii, żeby spędzić wieczór na kubańskiej imprezie?! 😊

 

DZIEŃ 11. KUBAŃSKI FESTIWAL CZAS ZACZĄĆ 22.02.2018 (CZWARTEK)

Po krótkiej nieobcecności wracamy do stolicy. Po przepysznym śniadaniu udamy się na Uniwerstytet, na którym studiował sam Fidel Castro. Stamtąd pójdziemy skosztować kawę w najwyższym budynku w Hawanie (obiecujemy niezapomniane widoki na miasto) oraz zwiedzimy słynny Hotel Nacional, gdzie rezydował Wilston Churchil czy Frank Sinatra. Na terenie Hotelu Nacional znajduje się przepiękny ogród, z którego rozprzestrzenia się niezapomniany widok na Malecón. Obiecujemy, że go nie ominiemy! Przydałoby się żeby każdy miał też troszkę czasu dla siebie więc damy Wam chwilę oddechu na samotne bieganie po mieście, jako że jest to atrakcyjna okolica na zakupy, a wieczorem świętujemy na kubańskim festiwalu: koncerty, pokazy tańca, to wszystkie na świeżym powietrzu!

 

DZIEŃ 12. POZNAWANIA STOLICY CIĄG DALSZY 23.02.2018 (PIĄTEK)

Urządzimy sobie pieszą wycieczkę wzdłuż Maleconu, który jest najsłynniejszym bulwarem na Karaibach. Zakończymy ją tuż przy la Rampa, kontynuując zwiedzanie dzielnicy Vedado. Będzie czas wolny na małe zakup. Wrócimy do Starej Hawany na obiadokolację. Wieczór w ramach kubańskiego festiwalu spędzimy w rytmie zespołów takich jak: Pupy y los que Son Son i Adalberto Alvarez.

 

DZIEŃ 13. POŻEGNANIE Z KUBĄ 24.02.2018 (SOBOTA)

To ostatni moment, żeby skorzystać z pięknych uroków kubańskich plaż. Spędzimy poranek na w Santa Maria del Mar, aby rozkoszować się ostatnimy promieniami słońca i karaibską wodą! Wracamy na obiad do kwatery prywatnej, aby nasze podniebienia mogły skosztować kubańskich smakołyków tuż przed opuszczeniem wyspy. Będzie czas wolny na kupienie pamiątek. A wieczorór??? Mmmm….wisienka na torcie… jeden z bardziej oczekiwanych koncertów tego wyjazdu – LOS VAN VAN.

 

DZIEŃ 14. WYLOT DO POLSKI 25.02.2018 (NIEDZIELA) + 1 Dzień (PONIEDZIAŁEK)

Opuszczamy gorącą Kubę i wracamy do (miejmy nadzieję nie tak zimnej) Polski.

 

Jeśli jesteś zainteresowana/y wyjazdem, napisz do nas.
W odpowiedzi otrzymasz od nas krótki kwestionariusz, dzięki któremu będziemy mogły Cię bliżej poznać.