WYPRAWA 2016/2017

 

WYPRAWA III – “Szlakiem kubańskich rytmów”

Wyprawa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia

Termin: 09.10.2016-08.01.2017

Uczestnicy: Sylwia Pankowska, Magdalena Woźnikiewicz

Koszt: 17.000 zł/osobę

 

8 stycznia wróciłyśmy z trzymiesięcznej wyprawy po Kubie, która dostarczyła nam wielu emocji i pozostawiła mnóstwo przepięknych i niezapomnianych wspomnień. Przemierzyłyśmy ją koncentrując się na poznawaniu stylów tanecznych rozwiniętych na wyspie, ze względu na bogatą historię tańca. Podróżując od miasta do miasta, poszukiwałyśmy utalentowanych osób związanych w swym codziennym życiu z tańcem i muzyką, które swoją wiedzą i doświadczeniem chciałyby podzielić się nie tylko z nami, ale za pośrednictwem zebranego przez nas materiału również i z Wami.

Miasta, które odwiedziłyśmy: Pinar del Rio, Viñales, Havana, Matanzas, Varadero, Santa Clara, Trinidad, Sancti Spiritus, Ciego de Ávila, Camagüey, Holguín, El Cobre, Baconao, Santiago de Cuba.

 

Dzięki dynamicznemu rozwojowi wydarzeń tanecznych na wyspie miałyśmy przyjemność uczestniczyć w wielu wydarzeniach artystycznych, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyślały.  Wzięłyśmy m.in udział w trasie koncertowej promującej 20-lecie powstania zespołu RUMBATA, podczas której członkowie grupy dzielili się z nami swoją wiedzą o rumbie i innych tańcach afrokubańskich. W Matanzas odwiedziłyśmy miejsce zwane Casa de Danzon, gdzie opowiedziano nam o narodzinach pierwszego kubańskiego tańca. Magda miała okazję zatańczyć w teledysku reżyserowanym przez Alejandro Perez’a (jednego z wybitnych kubańskich twórców klipów na wyspie, który na co dzień współpracuje z takimi gwiazdami jak Enrique Iglesias, Marc Anthony czy Pitbull) do utworu Haili, Mayito Rivera i Paulo FG.

Wszystkie powyższe wydarzenia oraz wiele innych, których mogłyśmy być częśćią podczas tej trzymiesięcznej podróży sprawiły, że jeszcze bardziej uwierzyłyśmy w sens całego projektu.

Zebranymi materiałami oraz doświadczeniami podzielimy się z Wami podczas organizowanych spotkań, warsztatów oraz materiałów publikowanych na naszej stronie oraz fanpage’u.

 

SPONSORZY WYPRAWY!

EIDOS logo PNG

 

indeks

 

PATRONI MEDIALNI!

peron4logo_inoonlineopoczynska